COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

VÝSLEDKY VÝSTAV PLEMENE COTON DE TULÉAR V ROCE 2012

Výsledky výstav můžete posílat na info@cotonland.cz. Nejlepší formát výsledků je oscanovaný/vyfocený katalog se zapsanými výsledky. Výsledky z výstavy budou aktualizovány až po zaslání kompletního pořadí všech zúčastněných cotonků, a to do 7 kalendářních dnů od obdržení.

Upozornění: Zobrazené výsledky jsou dodávány jednotlivými vystavovateli. CotonLand nezaručuje jejich správnost. Pokud zde naleznete nějaké chybné údaje, určitě je nahlašte na info@cotonland.cz.

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 8. 1. 2012

Eldarro
Eldarro from Cotton Home

Tradičně první českou výstavou se stala hanácká národní výstava psů všech plemen, jejíž 7. ročník proběhl z důvodu rekonstrukce Olomouckého výstaviště ve dnech 7. - 8. 1. 2012 v Brně. Cotonci se tradičně předvedli v neděli 8. 1. 2012.

Výstavy se pod dohledem české rozhodčí, paní Nadi Klírové, zúčastnilo sedm zástupců plemene Coton de Tuléar - 4 psi a 3 feny. Vítězem se ziskem titulu Národní vítěz a BOB stal pes ve třídě vítězů, Eldarro from Cotton Home

Eldarro from Cotton Home, který se zúčastnil i odpolední přehlídky plemen 9. FCI skupiny, na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 01. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BEDZIN, 22. 1. 2012

Tino
Tino Białe Bursztynki

V neděli 22. 1. 2012 proběhla v polském Bedzinu národní výstava psů všech plemen, na které měli zastoupení i cotonci.

Dva polské zástupce plemene Coton de Tuléar - mladého psa Tino Białe Bursztynki a mladou fenku Queen Klenot Toliary posoudil slovenský rozhodčí, pan Jaroslav Matyas.

Vítězem výstavy se ziskem ocenění V1, CAJC, BOB junior a BOB stal mladý pes Tino Białe Bursztynki.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 02. 2012

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TRENČÍN, 28. 1. 2012

Cotonbrie
Cotonbrie Donna Summer

Slovenská výstavní sezóna byla o víkendu 28. - 29. 1. 2012 tradičně zahájena mezinárodní výstavou psů v Trenčíně. Plemeno Coton de Tuléar se tu divákům tentokrát předvedlo v sobotu 28. 1. 2012.

Šest cotonků - jednoho psa a pět fen - posoudil slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš. Titul BOB přidělil maďarské feně ve třídě šampionů, Cotonbrie Donna Summer.

Na této výstavě český cotonek, Eldarro from Cotton Home a maďarská fenečka, Cotonbrie Donna Summer splnili podmínky pro přiznání titulu Slovenský šampion a Eldarro from Cotton Home se navíc stane Slovenským klubových šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 01. 2012

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 4. - 5. 2. 2012

Cotonbrie
Cotonbrie Cavalli Just Cavalli

Další ročník dvoudenní mezinárodní výstavy psů ČMKU - DUOCACIB Brno - proběhl o víkendu 4. - 5. 2. 2012. Plemeno Coton de Tuléar tu díky tomu mohli návštěvníci spatřit po oba dni.

Jak sobotní česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková, tak nedělní slovinská rozhodčí, paní Kavčič Blaž, vybíraly mezi 12 cotonky. Obě dvě určily stejného vítěze - polského psa ve třídě šampionů, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Krásný úspěch zaznamenala v sobotu v odpoledních soutěžích Kristýna Chovancová, která se se svou fenečkou Octavia Klenot Toliary umístila na krásném druhém místě v Juniorhandlingu. Gratulujeme.

Na této výstavě český pejsek Alechandro Coton Angels from Dolce a polský pejsek Cotonbrie Cavalli Just Cavalli splnili podmínky pro přiznání titulu Český Šampion a polská fenečka Elixir d'Amour du Castel de la Roche aux Fees si může zažádat o titul C. I. B. neboli Interšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 02. 2012

NorskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSLO, 5. 2. 2012

Draco
Draco Jarbo

V neděli 5. 2. 2012 se v rámci norské národní výstavy psů v Oslu předvedli i tři zástupci plemene Coton de Tuléar, přičemž dva z nich pocházeli z České Republiky.

Dánská rozhodčí, paní Kitty Sjong, vybírala mezi psem Draco Jarbo a fenami Rosemary Ráj Karpat a Bobolina's Javana Jewel.

Vítězem se ziskem titulu BOB stal dánský cotonek Draco Jarbo.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 02. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RZESZÓW, 12. 2. 2012

Cotonbrie
Cotonbrie Cavalli Just Cavalli

O víkendu 11. - 12. 2. 2012 proběhla mezinárodní výstava psů v polském Rzeszówě, na které se cotonci předvedli v neděli 12. 2. 2012.

Plemeno Coton de Tuléar bylo zastoupeno díky polské chovatelské stanici The Sweetest Coton. Její tři zástupce posoudil polský rozhodčí, pan Siergiej Slukin.

Vítězem se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 02. 2012

SlovenskoVICTORY SHOW 2012 A ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2011 BRATISLAVA, 18. 2. 2012

Eldarro
Eldarro from Cotton Home

V sobotu 18. 2. 2012 se ve slovenské Bratislavě proběhl tradiční slovenský kynologický svátek - konala se zde Victory Show 2012 a Šampion šampionů 2011 spojená s XIII. reprezentačním plesem kynologů.

I letos zde mělo plemeno Coton de Tuléar zastoupení - kromě dvou zástupců maďarské chovatelské stanice Carbone Bianco zde startoval i český cotonek Eldarro from Cotton Home.

Eldarrovi se na výstavě skutečně dařilo. Kromě toho, že zde splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Grandšampion, postoupil z 35 zástupců IX. FCI skupiny do užšího výběru 10, kteří skupinu reprezentovali v 64 členném finále.

Eldarrovi i páníčkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této prestižní akci.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 02. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 26. 2. 2012

Monsieur
Monsieur Ames Ráj Karpat

První letošní výstavou v Rakousku se stala Mezinárodní výstava psů v Grazu, která proběhla o víkendu 25. - 26. 2. 2012. Cotonci se zde předvedli tradičně v neděli 26. 2. 2012 - mezi nimi byla i česká fenečka Subarashil Hoshi Hikári Xenia.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila rakouská rozhodčí, paní Elfriede Heidecker. Titul BOB od ní získal slovinský pes ve třídě otevřené, Monsieur Ámes Ráj Karpat.

Monsieur Ámes Ráj Karpat, který je původem z České Republiky, zaznamenal nádherný úspěch v odpoledních soutěžích, když byl vyhlášen 2. nejkrásnějším psem 9. FCI skupiny, tj. 2. BIG. Gratulujeme.

Na této výstavě česká fenečka, Subarashil Hoshi Hikári Xenia, ziskem ocenění CAJC splnila podmínky pro přiznání titulu Junioršampion Rakouska. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 02. 2012

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 3. 3. 2012

Teddy
Teddy Klenot Toliary

17. ročník Jihočeské krajské výstavy psů se uskutečnil v sobotu 3. 3. 2012 v Českých Budějovicích.

Plemeno Coton de Tuléar zde zastupoval pejsek ve třídě dorostu Teddy Klenot Toliary.

Teddy na výstavě získal nejlepší možné ocenění - Velmi nadějný 1.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 06. 2016

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KATOWICE, 18. 3. 2012

Tino
Tino Białe Bursztynki

Ve dnech 16. - 18. 3. 2012 probíhala v polských Katowicích Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci přišli na řadu v neděli 18. 3. 2012.

Francouzskému rozhodčímu, panu Christianu Jouanchicotovi, se předvedli 3 zástupci plemene Coton de Tuléar - 1 pes a 2 feny.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě mladých, Tino Białe Bursztynki.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 04. 2012

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 24. 3. 2012

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

V sototu 24. 3. 2012 proběhla v pražských Třeboradicích 19. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Posouzení 38 cotonků - 12 psů a 26 fen - se ujala česká rozhodčí, paní Zuzana Větvinská Vršecká. Titul BOB od ní získal pes ve třídě vítězů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Na této výstavě splnila Subarashil Hoshi Hikári Xenia podmínky pro udělení titulu Klubová Junioršampionka. Titul Klubová Junioršapionka si zde převzala fenečka Face Poklad Vysočiny a pejsci Archie Briliant z Madaskaru a Eldarro from Cotton Home se stali klubovým šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 03. 2012

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 24. - 25. 3. 2012

Eldarro
Eldarro from Cotton Home

Víkend 24. - 25. 3. 2012 byl pro cotonky výstavním i ve slovenské Nitře, kde proběhla dvoudenní mezinárodní výstava psů všechn plemen.

V sobotu 24. 3. 2012 se české rozhodčí, paní Naděždě Klírové, předvedli 2 psi. Nedělní rozhodčí, pan Reiner Jacobs z Německa, posoudil celkem 6 zástupců plemene Coton de Tuléar - 4 psy a 2 feny. Oba rozhodčí se shodli na výběru vítěze - ziskem titulu BOB se jím v sobotu i neděli stal český pes ve třídě šampionů, Eldarro from Cotton Home.

Na těchto výstavách česká fenečka, Subarashil Hoshi Hikári Xenia splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Šampiona krásy mladých a Eldarro from Cotton Home si bude moci požádat o titul C. I. B. (dříve interšampion). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 3. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 31. 3. 2012

Au
Au Clair de la Lune Chingachgook

V sobotu 31. 3. 2012 proběhla v polském Legionowu Národní výstava psů všech plemen, na které měli zastoupení i cotonci.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar - 2 psy a 3 feny - posoudil polský rozhodčí, pan Janus Opara. Vítězem přidělením titulu BOB určil polskéo psa ve třídě mladých - Au Clair de la Lune Chingachgooka.

Na této výstavě polská fenečka, Diana Biale Bursztynki, splnila podmínky pro přidělení titulu Polská Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 04. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 1. 4. 2012

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

O víkendu 31. 3. - 1. 4. 2012 proběhla na českobudějovickém výstavišti tradiční jarní Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci se divákům ukázali v neděli 1. 4. 2012.

Pouhé dva zástupce plemene Coton de Tuléar - jednu fenu a jednoho psa - posoudila česká rozhodčí, paní Zdena Jílková.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 04. 2012

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 15. 4. 2012

Olivie
Olivie Ráj Karpat

O víkendu 14. - 15. 4. 2012 proběhla v Ostravě tradiční Národní výstava psů všech plemen, tedy měli zde zastoupení i cotonci - konkrétně se divákům předvedli v neděli 15. 4. 2012.

V čistě dámské jízdě se o titu BOB ucházely 4 fenečky, jejichž posuzování se ujal chorvatský rozhodčí, pan Nikola Smolic.

Vítězkou výstavy se díky zisku titulů Národní vítěz a BOB stala fena ve třídě otevřené, Olivie Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 04. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ INNOWROCŁAW, 15. 4. 2012

Fortuna
Fortuna du Castel de la Roche...

V neděli 15. 4. 2012 proběhla v polské Innwrocławi Národní výstava psů všech plemen, na které se předvedli i tři zástupci plemene Coton de Tuléar.

Posouzení 1 psa a 2 fen se zhostil polský rozhodčí, pan Wiesław Boryczko.

Titul BOB v získala polská fena v mezitřídě, Fortuna du Castel de la Roche aux Fees.

Pro zajímavost uvádíme, že tato výstava se konala venku, za deštivého počasí, takže to určitě stálo za to :D

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 04. 2012

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WIESELBURG, 15. 4. 2012

Face
Face Poklad Vysočiny

O víkendu 14. - 15. 4. 2012 probíhala výstava psů i v rakouském Wieselburgu - konkrétně šlo o Mezinárodní výstavu psů všech plemen, v rámci které se cotonci předvedli v neděli 15. 4. 2012.

Českému rozhodčímu, panu Petrovi Řehánkovi, se zde ukázalo 5 zástupců plemene Coton de Tuléar, mezi nimi i česká fenečka Face Poklad Vysočiny.

Vítězem výstavy se stal pes v mezitřídě, Jespersen's Captain Jack Sparrow. Face si z této výstavy odvezla pěkné ohodnocení V1, CAC a CACIB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 04. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZABRZE, 15. 4. 2012

Tino
Tino Białe Bursztynki

V neděli 15. 4. 2012 probíhala v Polsku národní výstava psů i v Zabrze, a ani zde plemeno Coton de Tuléar nechybělo.

Polská rozhodčí, paní Ewa Pyrchała, vítěze vybírala mezi 3 cotonky - jedním pejskem a dvěma fenečkami.

Ocenění BOB si z výstavy odvezl polský pes ve třídě mladých, Tino Białe Bursztynki, který díky zisku třetího CAJC na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Polský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 04. 2012

SlovenskoKLUBOVÁ VÝSTAVA BKS SVATÝ JUR, 22. 4. 2012

Giulietta
Giulietta des Jardins de Gossypium

O víkendu 21. - 22. 4. 2012 se ve Svatém Juru konala klubová výstava Bichon Klubu Slovensko. Začínala v sobotu slavnostním večerem uspořádaným k 15. výročí založení klubu.

Tento rok klub zorganizoval speciální soutěž "Pes, Sučka a Chovateľská stanica roka 2011", ve které naráz soutěžilo všech šest plemen zastoupených v klubu - bichon frisé, havanský psík, boloňský psík, coton de tuléar, lvíček a bolońský barevný psík. Cotonci v ní zaznamenali krásný úspěch, když se fenou roku stala Eimi Janus-Suzi, mezi psy na druhém místě skončil Eldarro from Cotton Home a Bastien Winter Garden byl pátý. Všem třem gratulujeme.

V neděli proběhla klasická klubová výstava, kterou posuzovala paní Carole Garhofer z Rakouska. Mezi cotonky se představila fenečka ve třídě štěňat, Giulietta des Jardins de Gossypium, která nejdříve získala titul Velmi Nadějná a v odpoledních soutěžích byla vyhlášena nejlepším štěnětem výstavy, neboli BIS baby. Giuliettě i páníčkům gratulujeme.

Na této výstavě byl Eldarro from Cotton Home vyhlášen Slovenským klubovým šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 04. 2012

PolskoKLUBOVÁ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY OPOLE, 28. 4. 2012

Cotonbrie
Cotonbrie Cavalli Just Cavalli

V sobotu 28. 4. 2012 proběhla v rámci Mezinárodní výstavy psů v Opole speciální výstava plemen 9. FCI skupiny, tedy i plemene Coton de Tuléar.

Dánská rozhodčí, paní Lillian Lleton, zde posoudila celkem 7 cotonků - 4 psy a 3 feny, všechni přijeli z Polska.

Vítězem výstavy se ziskem titulů Klubový Vítěz 2012 a BOB stal pes ve třídě šampionů, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 04. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OPOLE, 29. 4. 2012

Elaby
Elaby Gathan du Castel de la...

O víkendu 28. - 29. 4. 2012 se v polském Opole konala tradiční Mezinárodní výstava psů všech plemen na které se cotonci předváděli v neděli 29. 4. 2012.

Dánská rozhodčí, paní Kitty Sjong, posoudila 6 zástupců plemene Coton de Tuléar - 2 psy a 4 feny, přičemž hned tři z nich přijeli z České Republiky.

Titul BOB za vítězství putoval do České Republiky, a to zásluhou feny ve třídě otevřené, Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees, která žije v chovatelské stanici Sleepy Hollow Ranch.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 05. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DOBRÉ MIASTO, 1. 5. 2012

Au
Au Clair de la Lune Bumblebee

V úterý 1. 5. 2012 se v Dobrym Mieście konala 15. národní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci.

O vítězství zde soutěžilo celkem pět polských zástupců plemene Coton de Tuléar - jeden pes a čtyři feny.

Vítězem se ziskem titulu BOB stal polský pes ve třídě mladých, Au Clair de la Lune Bumblebee. Původem česká fenečka, Xena z Jizerského Pekla si z výstavy odvezla pěkné ohodnocení CAJC.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 05. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 6. 5. 2012

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

Tradiční jarní Mezinárodní výstava psů všech plemen v Praze proběhla o víkendu 5. - 6. 5. 2012. Letos se navíc udělovaly tituly "Vítěz střední a východní Evropy". Plemeno Coton de Tuléar startovalo tradičně v neděli 6. 5. 2012.

České rozhodčí, paní Olze Dolejšové, se předvedlo 8 cotonků - 3 psi a 5 fen. Vítězem Prahy a titulu BOB se jejím rozhodnutím stal pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Odpolední soutěže předtančením začala fenečka Daisy Chundelaté Potěšení se svou paničkou Terezou Zůnovou. V soutěži o BIG junior nás zastupoval Buddy the Family Treasure a v soutěži o BIG pak Jaborano Přátelé Jetynky. Všem páníčkům mnohokrát děkujeme za reprezentaci během těchto odpoledních přehlídek.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa z předtančení naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 05. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LODŽ, 6. 5. 2012

Xena
Xena z Jizerského Pekla

Ve dnech 5. - 6. 5. 2012 probíhala výstava psů se zastoupení cotonků i v Polsku - konkrétně se zde konala jubilejní 20. mezinárodní výstava psů všech plemen.

Plemeno Coton de Tuléar se návštěvníkům představilo v neděli 6. 5. 2012 ve složení 1 pes a tři feny.

Vítězskou výstavy se stala polská fena ve třídě mladých, Xena z Jizerského Pekla, která pochází české chovatelské stanice z Jizerského Pekla.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 05. 2012

FinskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RAUMA, 6. 5. 2012

Evan
Evan Jarbo

O víkendu 6. 5. 2012 proběhla ve finském Rauma národní výstava psů, na které měli zastoupení i čeští cotonci, a to díky ve Finsku žijícímu odchovu z chovatelské stanice Jarbo.

Mladý pes, Evan Jarbo, zde zaznamenal krásný úspěch v odpoledních soutěžích, kdy byl vyhlášen 3. nejkrásnějším mladým psem, tj. 3. BIS junior.

Evanovi, páníčkům i chovatelům gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy bohužel k dispozici nemáme. Fotogalerii naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 05. 2012

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ PLZEŇ, 12. 5. 2012

Amy
Amy z Poříčského Statku

V sobotu 12. 5. 2012 proběhla v Plzni Krajská výstava psů, na které nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

České rozhodčí, paní Zuzaně Brotánkové, se zde předvedla omladina - mladý pes Teddy Klenot Toliary a mladá fenečka Amy z Poříčského Statku.

Oba cotonci si z výstavy odvezli hezká ocenění - Teddy Klenot Toliary známku Velmi Dobrý a Amy z Poříčského Statku známku výborná.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 05. 2012

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 12. 5. 2012

Prince
Prince William Ráj Karpat

O víkendu 12. - 13. 5. 2012 probíhala ve slovenské Bratislavě tradiční dvoudenní Mezinárodní výstava psů. V neděli však žádný cotonek přihlášen nebyl, a proto si je mohli návštěvníci prohlédnout pouze v sobotu 12. 5. 2012.

Pouhé dva zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Zdena Jílková - předvedli se jí pes Prince William Ráj Karpat a fena Olivie Ráj Karpat, oba ve třídě otevřené.

Ocenění BOB získal slovenský pes Prince William Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 05. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ JELENIA GORA, 13. 5. 2012

Elaby
Elaby Gathan du Castel de la...

V neděli 13. 5. 2012 probíhala v polské Jelenie Gore národní výstava psů všech plemen, na které měli zastoupení i čeští cotonci.

Čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar - z toho 3 z České Republiky, posoudil český rozhodčí, pan Petr Řehánek. Vítěze vybíral mezi jedním psem a třemi fenečkami.

Titul BOB odcestovval do České Republiky, a to zásluhou feny ve třídě otevřené, Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees, která žije v chovatelské stanici Sleepy Hollow Ranch. Elaby zaznamenala pěkný úspěch i v odpoledních soutěžích, když se dostala do užšího výběru 5 nejlepších psů v soutěži o BIG. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 05. 2012

RakouskoSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ SALZBURG, 19. 5. 2012

Bacarola
Bacarola Best of Cotton

Ve dnech 18. - 20. 5. 2012 v rakouském Salzburgu proběhl další ročník Světové výstavy psů.

Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v sobotu 19. 5. 2012. 74 cotonků - 39 psů a 35 fen - posoudila rakouská rozhodčí, paní Ingrid Ehold.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála belgická fena ve třídě šampionů, Ilana of the Swift Cotton.

Krásný úspěch na této výstavě zaznamenali i čeští zástupci - fenečka Bacarola Best of Cotton z chovatelské stanice Poklad Vysočiny, zvítězila ve třídě veteránů a stala se tak Světovou vítězkou veteránů, Jaborano Přátelé Jetynky a Amálka Poklad Vysočiny se se známkou Výborná umístili na 3. místě a konečně český odchov Monsieur Ámes Ráj Karpat se dostal do výběru 5 nejlepších psů ve třídě šampionů. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této prestižní akci.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 05. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYTOM, 20. 5. 2012

Tino
Tino Białe Burszynki

V neděli 20. 5. 2012 se v polské Bytomi konala Národní výstava psů všech plemen a nechyběli zde ani cotonci.

Plemeno Coton de Tuléar zde bylo zastoupeno díky polskému psovi v mezitřídě, Tino Białe Bursztynki, jehož tatínkem je český odchovanec Yorick Klenot Toliary.

Polská rozhodčí, paní Ewa Pyrchała, Tinovi přidělila všechny možné tituly. Z výstavy si odvezl ohodnocení V1, CAC, Vítěz a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 05. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 27. 5. 2012

Ghost-Van
Ghost-Van Best of Cotton

O víkendu 26. - 27. 5. 2012 proběhla v Litoměřicích tradiční Mezinárodní výstava psů Nord Bohemia Canis 2012. Plemeno Coton de Tuléar se předvedlo v neděli 27. 5. 2012.

O vítězství před českým rozodčím, panem Petrem Řehánkem, soutěžilo osum českých cotonků - 3 psi a 5 fen.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál pes ve třídě šampionů, Ghost-Van Best of Cotton.

Na této výstavě fenečka Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees ziskem titulu CACIB splnila podmínky pro přiznání titulu C. I. B. (interšampion) a pejsek Ghost-Van Best of Cotton si může zažádat o titul Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 05. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GOSTYNIN, 27. 5. 2012

Xena
Xena z Jizerského Pekla

V neděli 27. 5. 2012 proběhla v polském Gostyninu 34. Mazowiecka Wystawa Psów Rasowych, v rámci které se předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Divákům se ukázali 3 polští cotonci - dva psi a jedna fena.

Titul BOB na této výstavě udělen nebyl. Hodnocení CAJC a BOB junior získala polská fena ve třídě mladých, Xena z Jizerského Pekla, která tím splnila podmínky pro přiznání titulu Polská Junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 06. 2012

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR LYSÁ NAD LABEM, 2. 6. 2012

Archie
Archie Briliant z Madaskaru

V sobotu 2. 6. 2012 proběhla v Lysé nad Labem 20. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Celkem 24 cotonků - 10 psů a 14 fen - posoudila česká rozhodčí, paní Božena Ovesná. Vítězem se ziskem titulu BOB se jejím rozhodnutím stal pes ve třídě vítězů, Archie Briliant z Madaskaru.

Protože se výstava konala při Krajské výstavě psů, odpolední soutěže proběhly hromadně s ostatními vystavovanými plemeny. Děkujeme všem, kteří cotonky reprezentovali - v soutěži "Dítě a pes" to byly malé paničky od cotonků Ghost-Van Best of Cotton, Roxy Klenot Toliary, a Calypso Sleepy Hollow Ranch, v mladém vystavovateli startovala panička od fenečky Callista Sleepy Hollow Ranch, v soutěži párů nás reprezentovali Wendy Sněženky z Madagaskaru a Winner Sněženky z Madagaskaru, v soutěži o nejlepší mladou fenu výstavy Callista Sleepy Hollow Ranch a konečně o nejlepšího psa nastoupil Archie Briliant z Madaskaru a o nejlepší fenu Olivie Ráj Karpat.

Na této výstavě fenečka Olivie Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 06. 2012

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ ZLÍN, 2. 6. 2012

Dusty
Dusty z Kozlovické Zahrady

V sobotu 2. 6. 2012 proběhla ve Zlíně Krajská výstava psů, na které měli zastoupení i cotonci.

České rozhodčí, paní Zuzaně Brotánkové, se předvedli dva zástupci plemene Coton de Tuléar - pejsci Dusty z Kozlovické Zahrady a Áres Lovčice-Morava.

Titul Vítěz Třídy a Krajský Vítěz si odvezl pes ve třídě otevřené, Dusty z Kozlovické Zahrady. Ten byl zároveň vyhlášen Psem Sympatie výstavy - toto ohodnocení je o to cennější, že se jedná o hlasování veřejnosti. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 06. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEŠNO, 3. 6. 2012

Darling
Darling the Sweetest Coton ...

O víkendu 2. - 3. 6. 2012 se v polském Lešnu uskutečnila Mezinárodní výstava psů, v rámci které se plemeno Coton de Tuléar představilo v neděli 3. 6. 2012.

Dva cotonky - polského psa Cotonbrie FredFlinstoneFred a polskou fenu Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar - posoudil rakouský rozhodčí, pan Erwin Deutscher.

Úspěšnější bylo něžné pohlaví - titul BOB získala fena v mezitřídě, Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar, která žije v polské chovatelské stanici The Sweetest Coton.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 06. 2012

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SENEC, 8. 6. 2012

Archie
Archie Briliant z Madaskaru

V pátek 8. 6. 2012 proběhl ve slovenském Senci další ročník Celostátní národní výstavy psů všech plemen a ani letos zde nechyběli cotonci.

Plemeno Coton de Tuléar zastupovali dva psi - oba přijeli z České Republiky. Ve třídě mladých to byl Buddy the Family Treasure a ve třídě šampionů Archie Briliant z Madaskaru. Posoudil je slovenský rozhodčí, pan Mirosla Guniš.

Titul BOB si do České Republiky odvezl pes ve třídě šampionů, Archie Briliant z Madaskaru, který tím zároveň splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 06. 2012

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 9. - 10. 6. 2012

Aimable
Aimable Croissant de Cuteberry

Tradiční červnová dvoudenní mezinárodní výstava psů v Nitře proběhla letos v termínu 9. - 10. 6. 2012. Cotonci měli zastoupení jak na sobotní Grand Prix Slovakia 2012, tak na nedělní Derby Winner Show 2012.

Přestože byli na oba dni přihlášeni čtyři zástupci plemene Coton de Tuléar, sobotní slovinský rozhodčí, pan Gajič Željko, i nedělní německý rozhodčí, pan Walter Jungblut, nakonec posoudili pouze jednoho cotonka - slovenského psa v mezitřídě Aimable Croissant de Cuteberry.

Aimable Croissant de Cuteberry od obou rozhodčí získal všechny možné tituly - z výstavy si odvezl ohodnocení 2 x V1, 2 x CAC, 2 x CACIB, 2 x BOB a titul Grand Prix Slovakia Winner 2012. Zároveň tak splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 06. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LUBLIN, 10. 6. 2012

Xena
Xena z Jizerského Pekla

48. národní výstava psů v polském Lublinu se konala v neděli 10. 6. 2012. Představili se zde i dva zástupci plemene Coton de Tuléar.

Polský pes v mezitřídě, Cotonbrie FredFlinstoneFred, a polská fena v mezitřídě, Xena z Jizerského Pekla, byli posouzeni polským rozhodčím, panem Zygmundem Jakubowskim.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála polská fena Xena z Jizerského Pekla, která pochází z české chovatelské stanice Z Jizerského Pekla.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 06. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KRAKOW, 17. 6. 2012

Tino
Tino Białe Bursztynki

O víkendu 16. - 17. 6. 2012 se v polském Krakowě konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které se cotonci předvedli v neděli 17. 6. 2012.

Český rozhodčí, pan Leoš Jančík, posoudil čtyři polské zástupce plemene Coton de Tuléar - jednoho psa a tři feny.

Žádný z možných titulů nebyl na této výstavě udělen. Známku Výborný získal pes v mezitřídě Tino Białe Bursztynki a dorostenka Melannie Magic Coton byla ohodnocena jako Velmi Nadějná.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 06. 2012

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLAGENFURT, 17. 6. 2012

Monsieur
Monsieur Ames Ráj Karpat

Ve dnech 16. - 17. 6. 2012 proběhla v rakouském Klagenfurtu Mezinárodní výstava psů všech plemen, tj. i se zastoupením plemene Coton de Tuléar, které se prezentovalo v neděli 17. 6. 2012.

Tři cotonky - dva psy a jednu fenu - posoudila rumunská rozhodčí paní Dagmar Klein.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál slovinský pes českého původu Monsieur Ámes Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 07. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 24. 6. 2012

Eldarro
Eldarro from Cotton Home

46. ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen v Brně, Intercanis CACIB FCI, proběhl o víkendu 23. - 24. 6. 2012.

Deset zástupců plemene Coton de Tuléar - pět psů a pět fen se slovenskému rozhodčímu panu Miroslavu Gunišovi předvedlo v neděli 24. 6. 2012.

Výstavu ziskem ohodnocení CAC, CACIB, BOB a Vítěz Brna vyhrál český pes ve třídě šampionů Eldarro from Cotton Home.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 06. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SZCZECIN, 24. 6. 2012

Xena
Xena z Jizerského Pekla

Mezinárodní výstava ve dnech 23. - 24. 6. 2012 proběhla i v polském Szczecině. Cotonci se v rámci tohoto 20. ročníku předvedli v neděli 24. 6. 2012.

Čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila dánská rozhodčí, paní Marie Petersen. Českou republiku zastupovala polská fena v mezitřídě, Xena z Jizerského Pekla.

Výstavu ziskem titulů CAC, CACIB a BOB vyhrál polský pes ve třídě šampionů, Cotonbrie Doodle Yankee. Xena z Jizerského Pekla, která žije v polské chovatelské stanici Cobegarden si odvezla ohodnocení CAC a CACIB.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 06. 2012

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 1. 7. 2012

Eve
Eve Poklad Vysočiny

Další ročník národní výstavy psů v Klatovech proběhl na přelomu června a července - 30. 6. - 1. 7. 2012. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu standardně v neděli 1. 7. 2012.

Osum cotonků - dva psy a šest fen - posoudila česká rozhodčí, paní Ing. Naděžda Klírová.

Vítězné ohodnocení BOB a titul Národní vítěz si z výstavy odvezla fena ve třídě otevřené Eve Poklad Vysočiny.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 07. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 8. 7. 2012

Au
Au Clair de la Lune Chingachgook

Během horkého víkendu 7. - 8. 7. 2012 se v polské Varšavě konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci - předvedli se v neděli 8. 7. 2012.

Tři polské zástupce plemene Coton de Tuléar, jednoho psa a dvě feny, posoudila polská rozhodčí, paní Bogusława Szydlowicz Polańczyk.

Vítězem plemene se ziskem titulu BOB stal polský pes v meziřídě, Au Clair de la Lune Chingachgook.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 07. 2012

LotyšskoVÝSTAVNÍ VÍKEND V OGRE, 7. - 8. 7. 2012

Fabienne
Fabienne from Cotton Home

O víkendu 7. - 8. 7. 2012 se v lotyšském Ogre konaly hned 3 výstavy, na kterých jste mohli vidět plemeno Coton de Tuléar, a to díky jediné zástupkyni, české Fabienne from Cotton Home.

Při sobotní národní výstavě, kterou posoudila finská rozhodčí, paní Marjatta Pylvanainen-Suorsa, Fabienne získala ocenění CAC, BOB a Certificate of Quality a splnila tak podmínky pro přiznání titulu šampionka Lotyšska.

V neděli poté jak od černohorského rozhodčího národní výstavy, pana Miodraga Vreteničice, tak od lotyšské rozhodčí speciální výstavy 9. FCI skupiny, paní Inese Pablaka, získala hodnocení Certificate Quality a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 07. 2012

MaďarskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SZOMBATHELY, 14. 7. 2012

Aimable
Aimable Croissant de Cuteberry

Standardní maďarskou červencovou výstavou je Mezinárodní výstava všech psů v Szombathely, která letos proběhla ve dnech 14. - 15. 7. 2012. Jelikož se jedná o sesterskou výstavu k Mezinárodní výstavě v nedalekém rakouském Oberwartu, plemeno Coton de Tuléar se zde představilo v sobotu 14. 7. 2012.

Tři cotonky - dva psy a jednu fenu - posoudila maďarská rozhodčí, paní Váczi-Balogh Zsuzsanna.

Vítězné ohodnocení BOB na této výstavě přiděleno nebylo. Ohodnocení CACIB získal slovenský pes v mezitřídě, Aimable Croissant de Cuteberry a německá fena v mezitřídě, Mi-Toi's Carribean Pandora.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 07. 2012

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OBERWART, 15. 7. 2012

Aimable
Aimable Croissant de Cuteberry

Současně s Mezinárodní výstavou psů v maďarském Szombathelly, tj. o víkendu 14. - 15. 7. 2012, proběhla Mezinárodní výstava psů i v nedalekém rakouském Oberwartu. Plemeno Coton de Tuléar se zde představilo v neděli 15. 7. 2012.

Maďarské rozhodčí, paní Annamaria Tarjan, se představili čtyři cotonci - dva psi a dvě feny.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal slovenský pes v mezitřídě Aimable Croissant de Cuteberry.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 07. 2012

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 15. 7. 2012

Iris-Van-At
Iris-Van-At Best of Cotton

Další ročník České Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi, Interdog Bohemia 2012, proběhl ve dnech 14. - 15. 7. 2012, přičemž plemeno Coton de Tuléar se divákům představilo v neděli 15. 7. 2012.

Česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková, posoudila 9 cotonků - dva psy a 7 fen. Titul BOB přidělila feně v mezitřídě Iris-Van-At Best of Cotton.

Na této výstavě pejsek Buddy the Family Treasure ziskem třetího CAJC splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 07. 2012

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VELKÁ IDA, 20. 7. 2012

Aimable
Aimable Croissant de Cuteberry

Netradičně v pátek 20. 7. 2012 se ve slovenské Velké Idě nedaleko Košic uskutečnila Národní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci.

Tři zástupce plemene Coton de Tuléar - jednoho psa a dvě feny - posoudila slovenská rozhodčí paní Patrícia Danková. Titul BOB přidělila slovenskému psovi v mezitřídě Aimable Croissan de Cuteberry.

Na této výstavě slovenská fenečka Chita-Van-El Best of Cotton splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 07. 2012

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VELKÁ IDA, 22. 7. 2012

Aimable
Aimable Croissant de Cuteberry

V návaznosti na páteční národní výstavu proběhla o víkendu 21. - 22. 7. 2012 ve slovenské Velké Idě nedaleko Košic i Mezinárodní výstava psů všech plemen, přičemž cotonci se na ní předvedli standardně v neděli, a to 22. 7. 2012.

Srbské rozhodčí, paní Tijaně Konrad, se i zde předvedli 3 zástupci plemene Coton de Tuléar - 2 pejsci a 1 fenečka. Vítězem se díky udělení titulu BOB stal opět slovenský pes v mezitřídě Aimable Croissant de Cuteberry.

Díky tomu, že na národní výstavě byli oceněni jako Vítěz Slovenska a na mezinárodní výstavě jako CACIB splnili pejsek Aimable Croissant de Cuteberry a fenečka Chita-Van-El Best of Cotton podmínky pro udělení titulu Dogfestival Winner 2012. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 07. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WALBRZYCH, 29. 7. 2012

Elaby
Elaby Gathan du Castel de la...

V neděli 29. 7. 2012 proběhla v polském Walbrzychu národní výstava psů všech plemen, na které, zejména díky výpravě z České Republiky, nechyběli ani cotonci.

Polská rozhodčí, paní Maria Zasada, posoudila tři zástupce plemene Coton de Tuléar - jednoho psa a dvě feny.

Vítězkou se díky zisku ocenění BOB stala česká fenečka ve třídě otevřené, Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees.

Na této výstavě český cotonek Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch ziskem třetího polského ocenění CAJC splnil podmínky na přiznání titulu Polský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 07. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BĘDZIN, 29. 7. 2012

Tino
Tino Białe Bursztynki

V neděli 29. 7. 2012 probíhala v Polsku Národní výstava psů i v Będzinu a ani zde nechybělo plemeno Coton de Tuléar.

Polskému rozhodčímu, panu Pietrovi Królovi, se předvedli tři polští cotonci - jeden pes a dvě fenky.

Vítězem této výstavy se ziskem titulu BOB stal pejsek v mezitřídě, Tino Białe Bursztynki, jehož tatínkem je původem český cotonek Yorick Klenot Toliary.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 08. 2012

MaďarskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ESZTERGOM, 12. 8. 2012

Cotonkiss
Cotonkiss Swagger Jagger

V neděli 12. 8. 2012 se v maďarském Esztergomu konala Národní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci. Českou republiku zastupoval pes ve třídě otevřené Eldarro from Cotton Home.

Maďarské rozhodčí, paní Zsuzsanně Váczi-Balogh, se předvedli čtyři zástupci plemene Coton de Tuléar - dva psi a dvě feny. Vítězem přidělením titulu BOB určila maďarského psa ve třídě mladých Cotonkiss Swagger Jagger.

Český cotonek Eldarro from Cotton Home díky ohodnocení CAC na této výstavě splnil podmínky pro udělení titulu Maďarský Šampion. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 08. 2012

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 18. - 19. 8. 2012

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

Tradiční srpnová dvoudenní mezinárodní výstava psů v Bratislavě, DuoDanube Bratislava, proběhla o víkendu 18. - 19. 8. 2012 a tentokrát se zde plemeno Coton de Tuléar předvedlo po oba výstavní dny.

V sobotu se chorvatskému rozhodčímu, panu Nikolovi Smolic, předvedlo osm českých a slovenských cotonků - čtyři psi a stejný počet fenek. V neděli pět českých a slovenských cotonků, čtyři psy a jednu fenku, posoudila slovenská rozhodčí, paní Linda Voláriková.

Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi - dvojnásobný titul BOB si z Bratislavy do České Republiky odvezl pes ve třídě šampionů Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 08. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 26. 8. 2012

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

Tak jako v předchozích letech i tentokrát prázdninové výstavy ukončila Mezinárodní výstava psů Interdog Bohemia Mladá Boleslav, která proběhla ve dnech 25. - 26. 8. 2012.

Dvanáct zástupců plemene Coton de Tuléar - čtyři psy a osm fen - v neděli 26. 8. 2012 posoudil lucemburský rozhodčí, pan Laurent Heinesche. Vítězem udělením titulu BOB určil psa ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Cotonci měli na této výstavě skvělé zastoupení i v odpoledních soutěžích. V juniorhandlingu (kategorie 9-13 let) Anna Horová a její fenečka Callista Sleepy Hollow Ranch s krásnými 57 body během jejich prvního startu na větší výstavě postoupily do semifinále a celkově skončily na výborném 4. místě. Zástupce cotonků v přehlídce vítězů plemen, Jaborano Přátelé Jetynky pana Tomáše Houdka, se umístil na krásném 4. místě v BIG 9. FCI skupiny. Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a gratulujeme k takovýmto úspěchům!

Na této výstavě fenečka Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees splnila podmínky pro udělení titulu Český Šampion a Klubový šampion. Gratulujeme!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 08. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BIAŁYSTOK, 26. 8. 2012

Au
Au Clair de la Lune Bumblebee

O víkendu 25. - 26. 8. 2012 proběhla v polském Białystoku VI. Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které se cotonci předvedli v neděli 26. 8. 2012.

Polský rozhodčí, pan Janusz Opara, posoudil pět zástupců plemene Coton de Tuléar - dva psy a tři feny.

Titul BOB a tedy i celkové vítězství si z výstavy odvezl polský pes ve třídě otevřené Au Clair de la Lune Bumblebee.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 08. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 8. 9. 2012

Au
Au Clair de la Lune Bumblebee

V sobotu 8. 9. 2012 se v polské Varšavě uskutečnila Národní výstava psů všech plemen, na které nechybělo ani šest zástupců plemene Coton de Tuléar.

Dva psy a čtyři feny posoudil polský rozhodčí, pan Jerzy Olszewski.

Vítězem výstavy se stal polský pes ve třídě otevřené Au Clair de la Lune Bumblebee.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ CHORZÓW, 15. 9. 2012

Tino
Tino Białe Bursztynki

V sobotu 15. 9. 2012 se v polském Chorzówě uskutečnila Národní výstava, na které nechyběli ani dva cotonci.

Posouzení jednoho psa a jedné feny se zhostila polská rozhodčí, paní Marzena Kaca-Bibrich.

Vítězem se díky zisku titulu BOB stal polský pes v mezitřídě Tino Białe Bursztynki.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2012

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ZÁHOROVICE, 15. 9. 2012

Cotonbrie
Cotonbrie Cavalli Just Cavalli

13. speciální výstava plemene Coton de Tuléar se uskutečnila v sobotu 15. 9. 2012 v moravských Záhorovicích.

Třicet dva cotonků - patnáct psů a sedmnáct fen - posoudila česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková. Titul BOB od ní získal polský pes ve třídě vítězů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Na této výstavě byli předáním poháru vyhlášeni noví kluboví šampioni - klubovou junioršampionkou se stala Subarashil Hoshi Hikári Xenia a klubovou šampionkou Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees. Gratulujeme.

Ziskem třetího CAJC fenečka Callista Sleepy Hollow Ranch splnila podmínky pro přidělení titulu Česká Junioršampionka. Taktéž gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2012

SlovenskoSPECIÁLNÍ KLUBOVÉ VÝSTAVY BKS KAMENNÝ MLÝN, 15. - 16. 9. 2012

Giulietta
Giulietta des Jardins de Gossypium

Cez víkend 15. - 16. 9. 2012 prebehli v Kamennom Mlyne na Slovensku Špeciálne klubové výstavy Bichon Klubu Slovenska. V sobotu sa konala výstava s ocenením CAJC a CAC, v nedeľu zas výstava s ocenením Jr.CC a CC (čakateľ Klubového Šampióna a Junior Šampióna). Výstavy prebiehali v exteriére a boli spojené s klubovou výstavou pudlov. Premiéru v triede juniorov mala na nich česká fenka Giulietta des Jardins de Gossypium, ktorá zaznamenala neuveriteľný úspech a až na jednu cenu zo soboty si domov do Prahy odniesla všetky možné ocenenia udeľované na výstave.

V sobotu Giulietta zaznamena krásny úspech v popoludňajších súťažiach, kde sa v konkurencii feniek z ostatných plemien zastrešných v klube - bichon, bolognese, bolonka cwetna, havanese a levíček - stala najlepšiu mladou fenkou výstavy - JBIS Female s ziskom titulu Víťazka Špeciálnej Výstavy Mladých. Zároveň nastúpila aj do výberu o Best in Show, kde bola horúcou kandidátkou.

V nedeľu Giulietta svoj krásny úspech v popoludňajších súťažiach zavŕšila, keď sa v konkurencii feniek z ostatných plemien zastrešných v klube - bichon, bolognese, bolonka cwetna, havanese a levíček - stala najlepšou mladou fenkou výstavy - JBIS Female s ziskom titulu Víťazka Špeciálnej Výstavy Mladých. A neskôr v ťažkej konkurencii dospelých jedincov sa stala aj absolútnou Best in Show - Víťazkou Špeciálnej Výstavy. Tým zároveň porazila BIS zo predošlého dňa a po dlhých rokoch to bol coton, ktorý dostal toto prestížne ocenenie.

Giuliettě i páníčkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci na této výstavě.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 09. 2012

SlovinskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MARIBOR, 22. 9. 2012

Ghost-Van
Ghost-Van Best of Cotton

O víkendu 22. - 23. 9. 2012 probíhala ve slovinském Mariboru dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen. K dispozici máme výsledky ze sobotu 22. 9. 2012, na které hned devět předvedených cotonků z celkových dvanácti buď přijelo nebo pochází z České Republiky a Slovenska.

Posouzení sedmi psů a pěti fen se ujal španělský rozhodčí, pan Francisco R. Rodriguez. Českoslovenští zástupci plemene Coton de Tuléar tuto výstavu doslova ovládli, když všechny kategorie, ve kterých startovali, vyhráli. Celkovým vítězem se udělením titulu BOB stal český pes ve třídě šampionů Ghost-Van Best of Cotton.

Krásný úspěch v odpoledních soutěžích zaznamenala i slovinská fenečka českého původu, Unique Diamond Ráj Karpat, když byla vybrána mezi pět nejkrásnějších dorostenců výstavy v soutěži o BIS Puppy.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 09. 2012

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 30. 9. 2012

Eldarro
Eldarro from Cotton Home

Poslední zářijový víkend, 29. - 30. 9. 2012, proběhl v Brně 21. ročník Moravskoslezské národní výstavy psů všech plemen. Cotonci se tradičně vystavovali v neděli 30. 9. 2012.

Sedm zástupců plemene Coton de Tuléar - 2 psy a 5 fen - posoudil slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš. Titul BOB od něj získal pes ve třídě šampionů Eldarro from Cotton Home.

Cotonci měli zastoupení i v odpoledních soutěžích, kde je v soutěži o juniorského vítěze reprezentovala BOJ fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium a v soutěži o BIG 9. FCI skupiny BOB pes Eldarro from Cotton Home. Páníčkům děkujeme za reprezentaci plemene.

Na této výstavě Eldarro from Cotton Home splnil podmínky pro přiznání titulu Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 09. 2012

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TULLN, 30. 9. 2013

Darwin
Darwin de Tamaris Bay

Ve dnech 29. - 30. 9. 2012 proběhla v rakouském Tullnu mezinárodní výstava psů všech plemen, Coton de Tuléar se zde prezentovalo v neděli 30. 9. 2013.

Ač mezi 4 předvedenými cotonky (třemi psy a 1 fenou) nebyl žádný zástupce České Republiky, přinášíme vám výsledky.

Srbský rozhodčí, pan Zoran Brankovic, titul BOB udělil francouzskému psovi ve třídě šampionů Darwin de Tamaris Bay.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 04. 2013

RumunskoEVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ BUKUREŠŤ, 7. 10. 2012

Cotonbrie
Cotonbrie Evita

V neděli 7. 10. 2012 se v rámci Evropské výstavy psů v rumunské Bukurešti, která probíhala ve dnech 5. - 7. 10. 2012, předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Švédský rozhodčí, pan Paul Stanton, posoudil 17 cotonků - 8 psů a 9 fen. Titul BOB od něho získala italská fena ve třídě šampionů, Cotonbrie Evita.

Na této výstavě krásné úspěchy zaznamenali i české odchovy. Český Jaborano Přátelé Jetynky s ohodnocením CAC vyhrál třídu otevřenou a český odchov, slovinský Monsieur Ames Ráj Karpat s CAC vyhrál třídu šampionů a navíc se stal Evropským vítězem 2012. Z polských cotonků fenečka Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar s oceněním CAC také vyhrála mezitřídu a český odchovanec Elvis Reco Bohemia získal ohodnocení V3. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této výstavě.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 10. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 13. 10. 2012

Elvis
Elvis Reco Bohemia

V sobotu 13. 10. 2012 proběhla za účasti plemene Coton de Tuléar Národní výstava psů v polském Legionowu.

Polský rozhodčí, pan Adam Ostrowski, posoudil čtyři polské cotonky - dva psy a dvě fenečky. Titul BOB od něj získal polský pes ve třídě šampionů Elvis Reco Bohemia pocházející z české chovatelské stanice Reco Bohemia.

Na této výstavě polská fenečka Fortuna du Castel de la Roche aux Fees splnila podmínky pro přiznání titulu Polská šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 10. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 14. 10. 2012

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

Tradiční podzimní českobudějovická Mezinárodní výstava psů všech plemen proběhla o víkendu 13. - 14. 10. 2012, přičemž cotonci se na ní prezentovali v neděli 14. 10. 2012.

Deset zástupců plemene Coton de Tuléar - 4 psy a 6 fen - posoudil kyperský rozhodčí, pan Denis Kuzejl.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 10. 2012

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KOMÁRNO, 20. - 21. 10. 2012

Orobianco
Orobianco Obsession

O víkendu 20. - 21. 10. 2012 proběhla v maďarském Komárnu dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar se zde tedy představilo po oba dny.

Sobotní polský rozhodčí, pan Adam Ostrowski i nedělní maďarská rozhodčí, paní Viktoria Deak, posoudili čtyři cotonky - dva psy a dvě české feny. Oba se shodli na stejném vítězi - slovinském psovi ve třídě šampionů Orobianco Obsession.

Česká mladá fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium na této výstavě díky dvojnásobnému zisku CAJC splnila podmínky pro přiznání titulu Maďarská Junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 10. 2012

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 3. - 4. 11. 2012

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

Netradičně dvoudenní mezinárodní výstava proběhla na podzim v Praze ve dnech 3. - 4. 11. 2012. Plemeno Coton de Tuléar zde tedy mohli návštěvníci potkat jak v sobotu, tak i v neděli.

V sobotu česká rozhodčí, paní Alena Košťálová, posoudila 7 cotonků - 3 psy a 4 feny, v neděli pak slovenská rozhodčí, paní Ridarčíková Gabriela, posoudila 8 zástupců plemene - 2 psy a 6 fen. Obě rozhodčí se shodly na stejném vítězi. Dvojnásobné vítězství se ziskem 2 x BOB si odvezl pes ve třídě šampionů Jaborano Přátelé Jetynky.

BOB pes Jaborano Přátelé Jetynky i BOJ fena (BOB junior) Giulietta des Jardins de Gossypium plemeno zastupovali i v sobotních a nedělních odpoledních soutěžích o BIG a Junior BIG 9. FCI skupiny. Krásný úspěch v nich v sobotu zaznamenala Giulietta, když byla nejdříve vybrána do užšího výběru 5 nejkrásnějších juniorů 9. FCI skupiny a nakonec skončila těsně "pod bednou" na 4. místě. Totéž zopakoval i Jaborano v neděli - dostal se do užšího výběru 6 nejkrásnějších psů 9. FCI skupiny. Oběma gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene!

Na sobotní výstavě fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium ziskem třetího CAJC splnila podmínky pro přiznání titulu Česká Junioršampionka a o stejný titul si může po nedělní výstavě požádat i fenečka Calypso Sleepy Hollow Ranch. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 11. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KIELCE, 11. 11. 2012

Tino
Tino Białe Bursztynki

O víkenu 10. - 11. 11. 2012 proběhla v polských Kielce Mezinárodní výstava všech plemen, na které se cotonci prezentovali v neděli 11. 11. 2012.

Šest zástupců plemene Coton de Tuléar - dva psy a čtyři feny - posoudila ukrajinská rozhodčí, paní Nina Aleksandrova.

Titul BOB si do Dánska odvezl pes ve třídě šampionů Kaltoft's Rubie My Love

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 11. 2O12

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WALBRZYCH, 1. 12. 2012

Elaby
Elaby Gathan du Castel dlRaF

Ve dnech 30. 11. - 2. 12. 2012 probíhala v polském Walbrzychu Národní výstava psů všech plemen. Pět cotonků se zde návštěvníkům ukázalo v sobotu 1. 12. 2012. Česká republika mezi nimi měla hned tři reprezentanty - zastupovali ji fenky Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees a Evita White Pearl of Madagaskar a pes Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Český rozhodčí, pan Petr Řehánek, v plemeni Coton de Tuléar posoudil dva psy a tři fenky.

Titul BOB putoval do České Republiky zásluhou feny ve třídě šampionů - Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees. Elaby zároveň ziskem 4. ocenění CAC splnila podmínky pro přidělení titulu polská šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 12. 2012

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 1. - 2. 12. 2012

Giulietta
Giulietta des Jardins de Gossypium

O víkendu 1. - 2. 12. 2012 se ve slovenské Nitře konala poslední slovenská výstava v této sezóně - dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar se tu tedy předvedlo jak v sobotu 1. 12. 2012 tak v neděli 2. 12. 2012.

Sobotní srbský rozhočí, pan Nemanja Jovanovič, který posoudil 4 psy a 3 feny, tak nedělní španělský rozhodčí, pan Martin Baskaran, který vybíral z 2 psů a 2 fen, se shodli na stejném vítězi - 2 x titul BOB v Nitře získala česká fenečka ve třídě mladých Giulietta des Jardins de Gossypium.

Na těchto výstavách cotonek Ghost-Van Best of Cotton splnil podmínky pro udělení titulu C. I. B. a fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium se stala Slovenskou Šampionkou Krásy Mladých a také splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Klubová Junioršampionka. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 12. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 8. 12. 2012

Darling
Darling the Sweetest Coton WPoM

Polskou výstavní sezonu již tradičně uzavřela Národní výstava psů všech plemen v Legionowu, na které se cotonci předvedli v sobotu 8. 12. 2012.

Dva polské zástupce plemene Coton de Tuléar - jednoho pejska a jednu fenečku - posoudila polská rozhodčí, paní Monika Kuriata-Okarmus. Vítězkou přidělením titulu BOB určila fenečku v mezitřídě Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar.

Na této výstavě pejsek Au Clair de la Lune Chingachgook i fenečka Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar splnili podmínky pro přidělení titulu Polský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 12. 2012

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WELLS, 8. - 9. 12. 2012

Face
Face Poklad Vysočiny

Poslední rakouskou výstavou v roce 2012 byla dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, která probíhala o víkendu 8. - 9. 12. 2012 - cotonci se zde tedy prezentovali po oba výstavní dny. Česká republika zde byla zastoupena díky fence ve třídě otevřené Face Poklad Vysočiny.

V sobotu 8. 12. 2012 italská rozhodčí, paní Yolanda Nagler, posoudila 5 zástupců plemene Coton de Tuléar, 2 psy a 3 feny. V neděli 9. 12. 2012 pak dánská rozhodčí, paní Kitty Sjong, ohodnotila 7 cotonků, z toho 2 psy a 5 fen.

Obě rozhodčí se shodli na stejném vítězi. Dvojnásobný titul BOB si z výstavy do Německa odvezl pes ve třídě šampionů Inuk of the Swift Cotton.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 04. 2013

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz